Precursor şoim Înşelăciune campion mondial box Disciplinar Permite potrivi

Fost campion mondial la box, "citat" în Rusia pentru a merge la Război. Cum  a reacționat "Bestia"
Fost campion mondial la box, "citat" în Rusia pentru a merge la Război. Cum a reacționat "Bestia"

Anul trecut juca in Creed, acum e campion mondial! Pugilistul-actor din  ultimul film al lui Stallone a cucerit centura WBC la semigrea cu un super  KO | Sport.ro
Anul trecut juca in Creed, acum e campion mondial! Pugilistul-actor din ultimul film al lui Stallone a cucerit centura WBC la semigrea cu un super KO | Sport.ro

Ministerul Sportului - La mulți ani, Mihai Leu! Campion mondial de juniori  la box, primul român campion mondial în boxul profesionist, campion absolut  de raliuri și campion de viteză în coastă, dar
Ministerul Sportului - La mulți ani, Mihai Leu! Campion mondial de juniori la box, primul român campion mondial în boxul profesionist, campion absolut de raliuri și campion de viteză în coastă, dar

Pugilista română Lăcrămioara Perijoc, medalie de argint la Campionatul  Mondial de box feminin de la Istanbul
Pugilista română Lăcrămioara Perijoc, medalie de argint la Campionatul Mondial de box feminin de la Istanbul

Povestea de film a unui cioban ajuns campion mondial la box! Cum a plecat  din Coarnele Caprei și a ajuns în ring / FOTO | Spynews.ro
Povestea de film a unui cioban ajuns campion mondial la box! Cum a plecat din Coarnele Caprei și a ajuns în ring / FOTO | Spynews.ro

22 februarie 1997: Mihai Leu a câștigat pentru România primul titlul de campion  mondial la box profesionist - Ziarul Unirea
22 februarie 1997: Mihai Leu a câștigat pentru România primul titlul de campion mondial la box profesionist - Ziarul Unirea

Tragedie în box. Jude Moore, despre care se spunea că va fi "viitorul campion  mondial", a murit subit, la doar 19 ani - Stirileprotv.ro
Tragedie în box. Jude Moore, despre care se spunea că va fi "viitorul campion mondial", a murit subit, la doar 19 ani - Stirileprotv.ro

Regele a căzut, trăiască Regele! Anthony Joshua l-a bătut prin KO Tehnic în  repriza a 11-
Regele a căzut, trăiască Regele! Anthony Joshua l-a bătut prin KO Tehnic în repriza a 11-

Tyson Fury, obligat de WBC să-și apere centura de campion mondial! Cine îi  va fi adversar englezului - Eurosport
Tyson Fury, obligat de WBC să-și apere centura de campion mondial! Cine îi va fi adversar englezului - Eurosport

Box: Joe Cordina a cucerit titlul de campion mondial la categoria  super-pană (IBF) | AGERPRES • Actualizează lumea.
Box: Joe Cordina a cucerit titlul de campion mondial la categoria super-pană (IBF) | AGERPRES • Actualizează lumea.

Performanţă uriaşă pentru boxul românesc. Mihai Nistor, campion mondial |  Digi24
Performanţă uriaşă pentru boxul românesc. Mihai Nistor, campion mondial | Digi24

Radio România - Leonard Doroftei, unul dintre cei mai spectaculoși  pugiliști din istoria sportului românesc, campion mondial WBA la categoria  semi-ușoară (61,9 kg), medaliat cu bronz la Jocurile Olimpice din anii 1992
Radio România - Leonard Doroftei, unul dintre cei mai spectaculoși pugiliști din istoria sportului românesc, campion mondial WBA la categoria semi-ușoară (61,9 kg), medaliat cu bronz la Jocurile Olimpice din anii 1992

Deontay Wilder, primul american campion mondial la categoria grea din 2007  | Ziarul de Sport
Deontay Wilder, primul american campion mondial la categoria grea din 2007 | Ziarul de Sport

Povestea unui titlu mondial unic pe care Romania era sa-l piarda din cauza  unui bilet de autobuz. "Ne-au prins controlorii" - Stirileprotv.ro
Povestea unui titlu mondial unic pe care Romania era sa-l piarda din cauza unui bilet de autobuz. "Ne-au prins controlorii" - Stirileprotv.ro

Mihai Leu, primul român campion mondial de box profesionist, a învins pe  ring, dar și în lupta cu cancerul! - Elita Romaniei
Mihai Leu, primul român campion mondial de box profesionist, a învins pe ring, dar și în lupta cu cancerul! - Elita Romaniei

Un mare campion mondial la box a decedat. Anunțul trist a fost făcut de  soția sa: ”A murit neașteptat” | Spynews.ro
Un mare campion mondial la box a decedat. Anunțul trist a fost făcut de soția sa: ”A murit neașteptat” | Spynews.ro

Ne-am "curatat" in 6 ore! Ce romani pot castiga un titlu mondial la box in  urmatorii ani? Cum arata viitorul boxului romanesc | Sport.ro
Ne-am "curatat" in 6 ore! Ce romani pot castiga un titlu mondial la box in urmatorii ani? Cum arata viitorul boxului romanesc | Sport.ro

Box. Britanicul Tyson Fury a renunţat la titlurile de campion mondial WBO  şi WBA | Epoch Times România
Box. Britanicul Tyson Fury a renunţat la titlurile de campion mondial WBO şi WBA | Epoch Times România

Supriză de proporții în box! Joshua a pierdut toate centurile în fața lui  Oleksander Usyk - Eurosport
Supriză de proporții în box! Joshua a pierdut toate centurile în fața lui Oleksander Usyk - Eurosport

Marturia sincera a romanului campion mondial la supergrea: M-am apucat de  box pentru ca eram prea gras
Marturia sincera a romanului campion mondial la supergrea: M-am apucat de box pentru ca eram prea gras

Francisc Vaştag, primul român campion mondial la box! A câştigat trei  medalii de aur la CM - Fanatik.ro
Francisc Vaştag, primul român campion mondial la box! A câştigat trei medalii de aur la CM - Fanatik.ro

Ionuţ "El Capo" Băluţă a câştigat centura WBC International la categoria  supercocoş - Eurosport
Ionuţ "El Capo" Băluţă a câştigat centura WBC International la categoria supercocoş - Eurosport

Campionul mondial la box – Tyson Fury s-a retras după ce s-a drogat cu  cocaină : Europa FM
Campionul mondial la box – Tyson Fury s-a retras după ce s-a drogat cu cocaină : Europa FM

Box: Anthony Joshua - stiri